ZLATÝ KATAPULT

Autor: 
Katapult Records
Datum: 
Čtvrtek, 1 Březen, 2007
E-mail: 
--
Tel.: 
--

Ještě se nestačili rozkoukat v roce 2007, rok poté, kdy příběh jejich legendární písničky Až….se bude psát rok 2006! se /ne/naplnil?, a už během prvních koncertů jejich aktuálního turné k výběrovému albu „Grand Greatest Hits“ byli oceněni „Zlatou deskou“ za více než 10 000 ks prodaných kopií. A to ještě není všechno. Vzápětí se Olda, „Dědek“ a Tolja, kamarádi, kteří spolu Katapult v roce 1975 založili, dozvěděli, že jejich DVD Long Live Katapult vydané v roce 2006 /mimochodem - natočené v plzeňské Měšťanské Besedě/, dosáhlo až na „Platinovou desku“ za více než 3000 ks prodaných kopií.

A plánované turné pro rok 2007 původně zamýšlené jako „odpočinkové“ dostalo najednou nový rozměr. Zlatý Katapult – Zlaté turné! Co víc si mohli přát tři muzikanti, kteří před třicetidvěma lety začali hrát jen tak pro svoje potěšení a lásku k rokenrolu.

Přes všechny peripetie, které jim osud připravil, např. zákaz činnosti v letech 1981 – 1986, nepřízeň některých hudebních kritiků a podobných „lahůdek“, jim dnes jejich vytrvalost přináší doslova osobní satisfakci. Věrnost dnes již bezmála třígeneračního publika, které chodí vytrvale na jejich koncerty, je až neskutečná a umožňuje Katapultu tak absolvovat v roce 2007 doslova „Zlaté turné“, jehož termíny byly vyprodány již koncem roku 2006.

Slova Oldy Říhy, frontmena skupiny „máme toho hodně za sebou, ale cítíme se stále jako na začátku“, se naplňují. Poctivost, pravdivost, profesionalita a jejich s láskou a civilně hraný rokenrol stále žije, a vypadá to, že je nic na světě nemůže zastavit. Snad jedině zastávky na koncertních pódií letošního turné s mnohoslibným názvem: „TUNA FLÁKŮ OD KAŤÁKŮ“.