Proč nehrál Katapult 5. 6. 2004 v Drnovci?

Autor: 
Olda Říha
Datum: 
Úterý, 8 Červen, 2004
E-mail: 
katapult@katapult.cz
Tel.: 
+420 603 456 899

Omluva skupiny Katapult svým fanouškům, že nemohli shlédnout koncert svojí oblíbené skupiny v pátek, 05. 06. 2004 na louce Na Kopečku v Drnovci.

Olda Říha, kytarista a zpěvák říká:

„Přes pečlivé přípravy organizátorů akce, zejména hlavního pořadatele Miloše Paula, který připravil pečlivě celý areál pro návštěvníky i s pomocí mnoha ochotných občanů Drnovce tak jak bylo už v březnu letošního roku dohodnuto a smluvně zajištěno, jsme nemohli hrát“.

„Protože odpovídám zároveň jako producent koncertu naší skupiny za technickou přípravu koncertu přijel jsem do areálu Na Kopečku v den koncertu již v 15:00 hod., a okamžite měla být zahájena stavbu nástrojové apratury, osvětlení jeviště a P.A.systému pro ozvučení akce.

„Po mém vstupu na jeviště jsem celý zděšený zjistil, že jevište o rozměrech 9 x 8 m je zastrešeno o dva metry kratší střechou vpředu, /9x 6m/. Podlaha byla postavena se sklonem 10cm směrem dozadu, takže déšt který těsne před naším příjezdem ustal, stékal po celé ploše jevište a 1,5 cm tlustý koberec, který podlahu pokrýval byl totálně nasáknut vodou. Po celou dobu mojí přítomnosti na jevišti neustále ze střechy kapala voda a stékala dozadu po sklonu podlahy“. Podotýkám, že podstavce vlevo a vpravo pro postavení reproduktorových soustav nebyly zastrešeny vůbec“!

„Na takto postaveném jevišti jsem prostě nezahájil stavbu apratury, vzhledem k nebezpečí úrazu elektrickým proudem“. „Z logiky věci vyplývá, že bych stavbu nezahájil ani kdyby svítilo sluníčko a jevište bylo suché, protože v případě deště není aparatura chráněna a jediná kapka vody do el.rozvodu muže zapříčinit neštěstí“.

„Hlavní organizátor koncertu si jevište objednal u agentury Regia z Rakovníka, která postavila jevište naprosto nevhodně, a které nezajištovalo ochranu hudebníku a aparatury pred deštem“.

„A protože tak neučinil viník, nezbývá mi, než abych se omluvil fanouškům Katapultu já za celou kapelu. Je mi líto, že jsme nemohli hrát, a že jste do Drnovce vážili cestu. Ujištuji vás, že po této zkušenosti budu sám pečlivě hlídat, aby Katapult mohl hrát i za deště, tak jak tomu bylo posledních patnáct let. Díky moc“.