Chybová zpráva

Notice: Undefined variable: new_view_result ve funkci katapult_views_pre_render() (řádek: 30 v souboru /www/doc/www.katapult.cz/www/themes/katapult/template.php).

Katapult úspěšný start Turné 2018, šťastné narozeniny

Autor: 
Katapult Records
Datum: 
Pondělí, 12 Únor, 2018

Nebývalým překvapením zahájil Katapult svoje letošní Turné 2018 "šťastné narozeniny" na dvou vyprodaných premiérách 9. a 10. února v KD Stochov. "Vyšlechtěný" analogový - dobový zvuk, byl doveden k absolutní dokonalosti. 

Koncert zahájila skupina nekompromisně zahraným "stříbrným" albem z roku 1978 ve stejném pořadí písní jako v době jeho vzniku a co je důležité, se stejným aranžmá všech písniček. Člověk si v tu chvíli připadal, že čas se zastavil a omládl v mžiku o čtyřicet let. A to návštěvníci koncertu netušili, že to byla vlastně jenom ochutnávka.

Následovalo totiž ještě dalších dvě a půl hodiny smršti pečlivě seřazených písniček a jak říká Říha - příběhů. Totiž příběhů, které za svůj 70let života vzhůru nohama prožil a se kterými se fanouškové jeho kapely naprosto ztotožňují. Láska, štěstí, smůla, zlost, spokojenost, úspěch, prohry, nadšení, smutek, dojetí a nakonec samozřejmě víra, že všechno dobře dopadne.

Naděje tady opravdu umírá poslední, k čemuž ovšem nedojde, protože na to v podstatě není potřeba myslet. Půlroční přípravy letošního turné s přesným záměrem o co tady půjde, se tedy Říhovi a spol. vrátily dokonale s pomocí bumerangu obaleným medem.

Na závěr koncertu už opravdu po poslední písni ohromené a dojaté publikum odměnilo totiž Katapult dvojitým a tolik Říhovým milovaným standing ovation (ovacemi ve stoje.)

Dílo se podařilo, celoživotní turné může pokračovat a nebojím se říct, jak Říhu znám, určitě nám všem ještě v budoucnu lecos přichystá. Slavný slogan legendárních Alphaville Říha vytesal do kamene a předvádí ho naživo.

FOR EVER YOUNG!

Katapult

Premiéra 2018 šťastné narozeniny

KD Stochov 9. a 10. února 2018

40let od vydání stříbrného alba

70let Olda Říha života vzhůru nohama