KATAPULT Tour 2014 Tisíce a jedné noci!

Autor: 
Katapult Records
Datum: 
Čtvrtek, 30 Leden, 2014
Tel.: 
311 679 749

„Celoroční“ turné obsahuje celkem 75 koncertů.

Koncert plný energie a nasazení, kde vedle starých fláků i ty nové jsou plné emocí a příběhů ze života obyčejných lidí, kteří také navštěvují koncerty Katapultu. Ti tak mohou  prožít spolu s hlavními protagonisty – Olda Říha, kytara, zpěv, Andy Budka, baskytara, zpěv a Ondřej Timpl, bicí, zpěv -  opravdu pohádkový večer doslova pro všechny generace, prostě: „Hudba pro všechny!“.
Katapult si proto připravil další vyjímečný,  skoro tříhodinový koncert, aby vyzkoušel nejen svoje schopnosti, ale také výdrž svých fanoušků. Jednoduše a prostě od srdce zahraný a nabitý koncert od první do poslední minuty. 

K tomu Olda Říha, lídr kapely říká: „Čeká nás všechny na jevišti, i v hledišti ďábelská situace. Show bude stejné tak, jak lidé očekávají Katapult, a zároveň bude úplně jiné. Nová energie a čerstvá krev. Totální nasazení a maximum rock! A máme toho v sobě tolik, že kolikrát překvapíme i sami sebe. Vše je sice důkladně vymyšleno, ale necháváme si právě dost prostoru pro improvizaci a možnost reakce  na míru emocí, které chceme především vytvářet. Samozřejmě napřed v sobě, a když se je daří přenést do publika, neznám lepším pocit. Ostatní už neodhalím, jedině na koncertě!“

Skupina Katapult vznikla v roce 1975. Fanoušky bezmezně milovaná a četnými kritiky až nenáviděná skupina Katapult, o které se před lety psalo, že svým jednoduchým rockem "rozdělila národ", Po celou svou více než třiceti sedmiletou kariéru nikdy neopustila klasický  rockový styl postavený na bluesových základech, který jí přinesl mnoho příznivců i kritiků. Má za sebou více než 7000 koncertů, získala sedm zlatých desek a jednu platinovou a dva Zlaté slavíky. Českou akademií populární hudby byl v roce 2009 Katapult uveden do Síně slávy. /Ceny Anděl/. 

Mnohaletou kariéru Katapultu  v roce 2009 přerušilo úmrtí baskytaristy Jiřího Šindeláře. Z původní sestavy Katapultu zůstal Říha sám. V roce 2007 nečekaně zemřel v 61 letech také bubeník Katapultu Anatoli "Tolja" Kohout, který v kapele s přestávkami působil už od jejího založení. Říha koncem roku 2009 kapelu obnovil se spoluhráči o generaci mladšími. O znovuzrození skupiny natočil režisér Jan Gogola ml. dokumentární film Rock života a Česká televize pořad Třináctá komnata.