30 LET KATAPULT

Autor: 
Katapult
Datum: 
Pondělí, 23 Leden, 2006
E-mail: 
katapult@katapult.cz
Tel.: 
+420 723 559 630

Jednoduchá rocková muzika v době vrcholícího období stále komplikovanějších superskupin tehdy zabrala. V roce 1975 vznikl KATAPULT o třech účastnících a v nejlepších letech hrála skupina v sestavě Říha - Šindelář - Kohout. Vsadila na úderný zvuk a srozumitelné texty a stala se domácím fenoménem. Nejslavnějším hitem bezesporu byla a je skladba "AŽ", jejíž příběh vypráví o době, která se tehdy zdála být nesmírně vzdálenou, o roce 2006. Ale KATAPULT se nikdy nepokoušel zasahovat do práce tehdejšího Prognostického ústavu, měli tehdy jedinou starost: jestli, přes všechny očekávané technické i civilizační vymožnosti, nebude pozdě se ptát: "a co děti, mají si kde hrát?". Od vzniku této legendární písničky, která je provází celou jejich více než třicetiletou hudební kariérou stihl KATAPULT odehrát více než 7000 koncertů, získat dva Zlaté slavíky, sedm Zlatých desek a jednu Platinovou za rekordní prodej hudebních nosičů a věrné, dnes již v podstatě třígenerační publikum.

A k úžasu všech, fanoušků i samotných pánů Říhy, Šindeláře a Kohouta si mohl KATAPULT v roce 2006 dovolit naplánovat koncertní turné s výmluvným názvem: LONG LIVE KATAPULT 2006! A tak ve svém v podstatě celoživotním turné budou letos pokračovat, a zahrají v klubech, sokolovnách, divadlech, zimních stadionech, letních amfitátrech, sportovních halách a náměstích, aby potěšili nejen sebe, ale i svoje fanoušky.

Více než dvouapůlhodinové koncerty ve kterých zazní všechny jejich hity které je vynesly na výsluní české populární hudby jako je Hlupák váhá, Půlnoční závodní dráha, Vojín XY a další, včetně novinek z alba Všechno nebo nic /květen 2005/ budou tedy nejen oslavou legendárního příběhu písně Až!, ale možná i nezměrné vůle a lásky k jejich milovanému rocku.

A tak si nezbývá než přát: Long Live Katapult 2006!