Metro

Autor: 
Marina Pilarová
Datum: 
Středa, 24 Listopad, 2004
Zdroj: 
Metro

V príštím roce oslaví Katapult 30 let. Když se ohlédnete zpět, co vidíte?

Odpověd na tuhle otázku by vydala na celou knihu, kterou už ostatně vzhledem k narozeninán Katapultu připravuju. Každopádne ale vidím kluka, kterému se splnil sen hrát svůj milovaný rock’n’roll, bavit sebe a lidi a navíc se tím živit. K mému úžasu se asi dožiju i toho slavného roku 2006, o kterém se vypráví v naší legendární písničce. Když jsem ji v roce 1979 psal, domníval jsem se, že vyprávím o science fiction, a ted už je to skoro realita.

Do jaké míry sledujete současné hudební dění?

Pořád na maximum, jako ostatně celý život. Hudba je součástí mého života, a nedovedu si vůbec představit, že by ji něco mohlo nahradit. Sleduju dění u nás doma i ve světe a nechávám se jím inspirovat. Horší je, že je krásný muziky tolik, že už skoro nezbývá čas třeba na knížky, film, výstavy, divadlo... Ale delám, co mužu, a občas z toho všeho taky něco stihnu.

Na dnešním koncertě ve Futuru vystoupíte v původní sestave z roku 1975. Čeká na návštevníky ješte něco speciálního?

Fanouškové vědí, že každý koncert Katapultu je jiný, a tenhle koncert samozřejmě bude taky. Tvrdě na tom do poslední chvíle pracujeme. Ale jak to tak bývá, překvapení neprozradím, protože bych z toho sejmul tu poezii okamžiku. Už jenom to, že jsme „opět spolu!“ – Olda, Dědek a Tolja. Všichni, co s námi vydrželi těch třicet let, vědí, co to znamená.

Marina Pilarová