Legendární Katapult nadknul fanoušky v přeplněném sále

Autor: 
Jiří Vyhnánek
Datum: 
Úterý, 31 Červenec, 2001
Zdroj: 
Kutnohorský deník

KÁCOV - Hudební skupina Katapult se představila divákům v sobotu večer v Kácově. Ve švech praskala sokolovna místní Tělovýchovné jednoty už po dvacáté hodině.

Předkapela Nashville Stars dostávala do varu přicházející fanoušky Katapultu téměř dvě hodiny před začátkem jejich vystoupení. Čtyřčlenná kapela mísila ve své produkci hudební styly country a rock. Po delší přestávce, která navodila nažhavenou atmosféru netrpělivého davu, se všichni konečně dočkali příchodu známé skupiny.

"Produkce byla opravdu bezprostřední a poutavá. Během vystoupení jsem slyšel jak nové, tak i starší skladby. Byl to průřez jejich celé hudební tvorby," poznamenal účastník koncertu Martin Matoušek z Uhlířských Janovic a pokračoval: "Jediným stínem celé akce bylo, že koncert navštívilo velké množství příznivců a to způsobilo omezený prostor pro pohyb a tancování."

Katapult přes několikeré přidávání skladeb zakončil své vystoupení v jednu hodinu ráno. Mnoho příznivců pak ještě zůstalo v sokolovně a pokračovalo v započaté zábavě. Poslední fandové opouštěli kulturní dům za svítání.

Během koncertu byly k dostání i propagační materiály. Například kniha o historii a současnosti kapely za sto korun. Prodejci nabízeli i barevná trička, plakáty a obrázky s logem kapely.

Kytarista a zpěvák Katapultu Olda Říha byl tradičně s publikem a s celkovou atmosférou spokojen. "Na koncert v příštím roce tady v Kácově zatím podepsanou smlouvu nemám. Teď jedu na delší dovolenou, tak ji podepíšu někdy v říjnu," upřesnil známý kytarista a dodal: "Rád bych však pokračoval v započaté tradici. Jen aby příště nebylo v sále takové horko."